Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Напиток за подобар имунитет – состојките ги имате во кујната

Сите компоненти на овој чудесен напиток се познати по своите антимикробни дејства, како и по содржината на висок процент на витамини. Пиењето чај од камилица со јаболков оцет може да помогне во нормализирање на шеќерот во крвта и одржувањето на енергијата. Покрај тоа, овој пијалак ќе ја намали и количината на лош холестерол во организмот.

Потребни состојки:

  • 2 чаши топла вода
  • 2 до 3 кесички чај од камилица
  • 30 мл јаболков оцет
  • 30 мл исцеден сок од лимон
  • 1 лажица органски мед.

Начин на приготвување: Истурете врела вода врз кесичките чај од камилица и оставете да стојат околу десет минути. Истурете го чајот во чајник, а потоа додадете сок од лимон, јаболков оцет и мед. Промешајте

Пијте го добиениот чај во текот на денот, а може да го оладите во фрижидер и да го пиете кога сте жедни.

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....