Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Зошто на 25. септември паднаа толку многу авиони

Астрологот Александра Бјељац објаснува дека сообраќајните несреќи се случуваат кога има лоши аспекти на небото.

Меркур, кој управува со патувањето и сите превозни средства за патување, се најде на 25-от степен на Вага во 12-та куќа на 25-ти септември. Ова покажува дека овој степен е аналоген на Водолијата, чијшто владетел е Уран, кои ги означува авионите.

Затоа, 12-та куќа е куќа што припаѓа на знакот Риби, чиј владетел е Нептун, што значи небо, всушност енергија на која тешко можеме да влијаеме.

Кога зборуваме за авионските несреќи што се зад, од астролошка гледна точка, значајни се и влијанијата на бавните планети во Јарец, на кои на тој кобен 25 септември им се придружи Месечината, што означува народ, и за жал имавме и жртви.

За влошување на целата ситуација придонесе и Сонцето од Вага, што прави квадрат на знакот Јарец.

Вагата е кардинален знак, но воздушен знак, така што можеме јасно да ги поврземе неговото влијание и значењето врз овие несреќи.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...