Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Есмеров: Мицкоски не исполни ниту една од трите работи кои ги вети кога стана лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар и екс амбасадор во Унгарија, Игор Есмеров, во емисијата „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата.

Тој потсети на трите работи кои ги ветил Мицкоски пред да го преземе водењето на партијата.

  • „Првата работа е дека ќе го сплоти членството и ќе ги спречи расколите. Втората работа е ќе ја поправи ситуацијата и кредибилитетот на ВМРО пред меѓународната заедница и третата работа е дека ќе го зголеми коалициониот капацитет. Што од овие три работи е направено?

Тој додава дека не е дел од иницијативата за промени, но дека е демократски процес.

  • Интересно е што Мицкоски ги нарекува мафијаши оние што го избраа за лидер на конгресот во Валандово. Дали според неговата логика, тој самиот е избор на мафијаши, прашува Есмеров.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...