Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дарко Лазиќ изгуби 70 КИЛОГРАМИ и ги открива деталите за неговото здравје: „Не земам лекови, ја јадам само ОВАА ХРАНА“

Пејачот Дарко Лазиќ изгуби околу 70 килограми по операцијата на желудникот, а со тоа, како што тврди, се регулирале многу други здравствени проблеми што ги имал поради несреќата бидејќи бил во тешка состојба.

“Да знаев колку ќе ми биде полесно, ќе го оперирав желудникот многу порано. Сега веќе немам проблем со висок крвен притисок, сè е многу полесно за мене”, изјави Дарко за “Свет”, додавајќи дека повеќе не му се потребни лековите што ги пиел. поради хипертензија години наназад.

“Не земам повеќе лекови. Јадам само лесно сварлива храна, честопати пире”, додаде Лазиќ за Свет и на крај се осврна на неговиот син Алексеј, кого го доби во вонбрачна заедница со Марина Гагиќ.

„Понекогаш мојот мал син јаде поголем оброк од мене“, рече Дарко.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...