Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Атлетико Мадрид не застанува, носи уште една ѕвезда

Луис Суарез се чини нема да биде единствената трансфер-бомба во редовите на Атлетико Мадрид. Ако им се верува на шпанските медиуми, дресот на овој тим би можел да го облече и Едисон Кавани, кој е слободен играч.

Неофицијалните информации велат дека челниците на клубот веќе испратиле понуда до искусниот напаѓач од шест милиони евра годишно. Кавани ќе добие договор на една сезона со можност за продолжување на уште една.

Како единствен проблем за реализација на овој трансфер е Диего Коста, Атлетико ќе мора да го продаде за да може да го ангажира Кавани, кој би бил одличен тандем со својот сонародник Суарез.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...