13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Лукаку: По поразот во финалето, четири дена не зборував со никого

Голгетерот на Интер Ромелу Лукаку тешко го прифатил поразот со 2:3 од Севиља во финалето на Лига Европа. Напаѓачот го постигна првиот гол на мечот, а потоа со негов автогол победија Андалузијците.

Тоа беше тежок момент за мене. Не зборував со никого четири дена. Едно утро се разбудив и си дадов причина да продолжам напред. Можеш да изгубиш, но само за да научиш како да победуваш. За мене Антонио Конте е ментор, татко и некој кој ме разбира. Научив многу, гледајќи ги неговите екипи. Затоа тој е најдобриот тренер за нас“, изјави Лукаку.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести