Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Штипјанец со ПИШТОЛ СЕ ПРЕСМЕТУВАЛ пред кладилница

СВР Штип поднесе кривична пријава против Б.С.(38) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница”.

На 14.07.2020 во спортска обложувалница на ул.„Маршал Тито“ во Штип, пријавениот, по вербална расправија, со пиштол му се заканувал на Ј.С. од Штип, по што и физички го нападнал.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...