Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТРАГЕДИЈА: 36-годишен маж се обесил пред ресторан

36-годишен маж се обесил пред ресторан на Палилула, во Белград. Телото било пронајдено околу 11 часот, а како што пренесуваат медиумите во соседството на лице место врие од полиција, а има и екипа на итната медицинска помош. 

Наскоро најавуваат повеќе детали.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...