Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СКОПЈАНИ СЕ ИСПОТЕПАА: Натепана жена, но и тепачки за долгови и паркинг

На 24.09.2020 во 16.20 часот во СВР Скопје, З.Б.(57) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот на паркинг на ул.„Страшо Пинџур“,бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.09.2020 во 12.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Димитров“ во Скопје, Х.Б.(44) од Скопје била физички нападната од Ф.Б.(48) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 25.09.2020 во 03.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен повреден Т.К.(18) од Скопје, по чие кажување околу 03.00 часот на ул.„Иван Козаров“, додека бил со Д.Д.(19) од Скопје, настанала физичка пресметка со А.А.(19) и М.П.(19), двајцата од Скопје, поради нерасчистен долг. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 25.09.2020 во 01.45 часот во СВР Скопје, А.Ќ.(18) од Скопје пријавила дека околу 00.00 часот на паркинг на Средно Водно во Скопје била физички нападната од Е.Е.(32). Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

На 25.09.2020 околу 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Миладиновци, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу М.П.(19) и С.П.(40), двајцата од с.Кучевиште, од една страна и Љ.Д.(27) и Ј.Н.(27), двајцата од с.Мршевци, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

Митко Јанчев пред малку повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ каде ќе се бара оставка од Мицкоски. “Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...