Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СКОПЈАНИ СЕ ИСПОТЕПАА: Натепана жена, но и тепачки за долгови и паркинг

На 24.09.2020 во 16.20 часот во СВР Скопје, З.Б.(57) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот на паркинг на ул.„Страшо Пинџур“,бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.09.2020 во 12.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Димитров“ во Скопје, Х.Б.(44) од Скопје била физички нападната од Ф.Б.(48) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 25.09.2020 во 03.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен повреден Т.К.(18) од Скопје, по чие кажување околу 03.00 часот на ул.„Иван Козаров“, додека бил со Д.Д.(19) од Скопје, настанала физичка пресметка со А.А.(19) и М.П.(19), двајцата од Скопје, поради нерасчистен долг. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 25.09.2020 во 01.45 часот во СВР Скопје, А.Ќ.(18) од Скопје пријавила дека околу 00.00 часот на паркинг на Средно Водно во Скопје била физички нападната од Е.Е.(32). Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

На 25.09.2020 околу 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Миладиновци, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу М.П.(19) и С.П.(40), двајцата од с.Кучевиште, од една страна и Љ.Д.(27) и Ј.Н.(27), двајцата од с.Мршевци, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...