Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Сите Жељко Ражнатовиќ го знаеја како АРКАН, а всушност во полициските кругови имал поинаков прекар! Еве што значи

Жељко Ражнатовиќ покојниот сопруг на Цеца сите го знаеја по надимакот Аркан, но малкумина знаат дека имал уште еден. 

Имено, како што е објавено на страницата Легенди на деведесеттите, Аркан заведувал ред во еден дом во Ваљево каде го викале Хибрид. Така, и во полициските документи пишувало дека го викале и Хибрид. 

Повеќето, исто така, не ни знаат кој бил Аркан всушност. Малку кој би претпоставил дека водачот на Тигрите својот надалеку познат надимак го добил по главниот јунак на својот омилен цртан стрип – магионичарот Арканус!


најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...