Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ се надева дека Мицкоски ќе опстои како претседател на ВМРО-ДПМНЕ(видео)

Во синоќешната емисија “Клик Плус” на ТВ 21, Гордан Георгиев, екс пратеник од СДСМ и екс потпретседател на СДСМ изјави дека смета дека Мицкоски ќе преживее на позицијата претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Георгиев: Мислам дека Мицкоски ќе „преживее“

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 24. September 2020

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...