Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ се надева дека Мицкоски ќе опстои како претседател на ВМРО-ДПМНЕ(видео)

Во синоќешната емисија “Клик Плус” на ТВ 21, Гордан Георгиев, екс пратеник од СДСМ и екс потпретседател на СДСМ изјави дека смета дека Мицкоски ќе преживее на позицијата претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Георгиев: Мислам дека Мицкоски ќе „преживее“

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 24. September 2020

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...