Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Лукаку: По поразот во финалето, четири дена не зборував со никого

Голгетерот на Интер Ромелу Лукаку тешко го прифатил поразот со 2:3 од Севиља во финалето на Лига Европа. Напаѓачот го постигна првиот гол на мечот, а потоа со негов автогол победија Андалузијците.

Тоа беше тежок момент за мене. Не зборував со никого четири дена. Едно утро се разбудив и си дадов причина да продолжам напред. Можеш да изгубиш, но само за да научиш како да победуваш. За мене Антонио Конте е ментор, татко и некој кој ме разбира. Научив многу, гледајќи ги неговите екипи. Затоа тој е најдобриот тренер за нас“, изјави Лукаку.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...