Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Во Косово се апси ГОЛЕМО: Уапсен претседателот на здружението на ветерани на ОВК во Косово (ФОТО)

Специјалните единици на ЕУЛЕКС денеска упаднаа во канцелариите на Здружението на воени ветерани на ОВК во Косово и го уапсија претседателот на тоа здружение, Хисни Гукати, пренесуваат приштинските медиуми.

Како што претходно објави Индексонлајн, полициските службеници на таа мисија, вооружени со автоматски пушки, влегле во канцелариите, чии припадници во претходните денови неколкупати пријавија дека добиле тајни документи од Специјалниот суд.

Апсењето на првиот човек на организацијата го потврди и неговиот заменик, Насим Харадинај, кој за Косова прес изјавил дека бил контактиран од Гуцати кој му кажал дека е уапсен.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...