Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Во Косово се апси ГОЛЕМО: Уапсен претседателот на здружението на ветерани на ОВК во Косово (ФОТО)

Специјалните единици на ЕУЛЕКС денеска упаднаа во канцелариите на Здружението на воени ветерани на ОВК во Косово и го уапсија претседателот на тоа здружение, Хисни Гукати, пренесуваат приштинските медиуми.

Како што претходно објави Индексонлајн, полициските службеници на таа мисија, вооружени со автоматски пушки, влегле во канцелариите, чии припадници во претходните денови неколкупати пријавија дека добиле тајни документи од Специјалниот суд.

Апсењето на првиот човек на организацијата го потврди и неговиот заменик, Насим Харадинај, кој за Косова прес изјавил дека бил контактиран од Гуцати кој му кажал дека е уапсен.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...