Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Цариниците не му верувале на Бугарин дека нема што да пријави – СЕ ПОКАЖАЛО ИСПРАВНО (ФОТО)

На граничниот премин Градина, денеска царинската служба на Србија спречи обид за криумчарење на 14 шишиња оригинално виски со различна старост и британски акцизни маркици.

Шверцот бил откриен откако бугарски државјанин со неговиот автомобил Мерцедес со англиски регистарски ознаки пристигнал на контролната линија на излез од земјата. 

Бугарскиот државјанин на прашањето дали има нешто да пријави, одлучно одговорил нема нема ништо освен личен багаж.

Сепак, тој бил издвоен за детален преглед, а потоа тоа се покажало како добра проценка, бидејќи во багажникот, под торбите со гардеробата, била пронајдена цела колекција на оригинално виски.

Фактот дека цената на едно специјално дизајнирано шише виски е повисока од 300 евра покажува дека станува збор за скапи пијалоци.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...