Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Уапсен поранешниот шеф на косовските разузнавачки служби

Специјализираното обвинителство го уапси поранешниот шеф на разузнавачката служба на Косово, Салих Мустафа, врз основа на налог за апсење и потврденото обвинение издадено од судија за претходна постапка.

Мустафа ќе биде префрлен во притворскиот објект во Хаг, каде што неговото прво појавување пред судот ќе се одржи без одлагање пред судијата на претходна постапка.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...

Забава

Лицата родени во овие хороскопски знаци обожаваат сексуални експерименти и акција во кревет. Лав Родени лидери, без проблем ќе ви дадат до знаење дека...