Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Розга никогаш не излегува во јавноста без еден детаљ на себе! Служи да „ЗАМАЧКА ОЧИ“

Јелена Розга (43) без еден детаљ никогаш не излегува ниту на сцената ниту во јавноста. Познато е дека славните имаат свои тајни трикови со кои се служат да ги покријат несовршеностите, но во случајот со Розга трикот и служи за она што го има да изгледа подобро. 

Детаљот без кој нема да ја видите се мрежастите чорапи во боја на кожа. Кога носи нешто кусо, односно кога и се гледаат нозете тогаш таа не се појавува без ова парче. Иако има совршена линија, смета дека нозете во хулахопки до ваков дезен и изгледаат подобро. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...