Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

„МИ ПАЃАА ПРАМЕНИ ОД КОСАТА, САКАВ ДА СЕ САМОУБИЈАМ“ – Карлеуша ја отвори душата за аферата со Врањеш

Јелена Карлеуша не само белградска скандал дама, пејачка чиј секој потег будно ја следи јавноста, на и и надвор од музичката сцена и рамките на нејзината кариера.

Карлеуша е и една од ретките јавни личности која помина низ вистинска голгота по загубата на нејзината мајка Дивна, но и бројните љубовни скандали, особено  порно аферата со фудбалерот Огњен Врањеш. Откако, таа успеа да се избори и да излезе од депресијата во која западна со последици што се видливи на нејзиното тело, пред сè, косата, од која почнаа да и опаѓаат цели прамени поради преголемиот стрес.

Карлеуша отвори душа па призна без  да крие дека настаните од 2019 година и биле толку тешки што била на граница на очајот:

Едвај чекав да заврши 2019 година затоа што беше пеколна за мене и мојот приватен живот! Имав дури и несреќа да почне да ми опаѓаат цели прамени од косата поради стресот. Среде сето тоа и мајка ми Дивна почина. Бев на работ да извршам самоубиство – открива Карлеуша и продолжува:

Со душа чекав да заврши таа година и да започне во 2020 година, а потоа тоа се случи она што се’ уште трае во оваа 2020 година… Пеколот го смени името во корона и сите се затворивме во карантин по дома– изјави Карлеуша за „Скандал“.

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....