Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан потврди: Ибра е позитивен на Ковид-19!

Лошите вести за Милан не завршуваат. По Дуарте, кај кого беше потврдено присуство на коронавирусот, од клубот предмалку потврдија дека позитивен на Ковид-19 е и најдобриот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ.

Тој сигурно нема да биде во тимот на „росонерите“ за дуелот со Бодо во Лигата на Европа вечерва.  Сепак, натпреварот не е доведен под знак прашалник, бидејќи сите други играчи беа негативни на дополнителните тестови спроведени денеска.

Претходно имаше сомневање дека дури 13 членови на Милан се „ковид-позитивни“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...