Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Мамиќ се враќа во Хрватска, но под еден услов!

Во јуни 2018 година, Здравко Мамиќ, газдата на Динамо беше осуден на 6,5 години затвор. Причината е извлекување на 116 милиони куни од Динамо, но пред да се донесе пресудата популарниот Мамињо побегна во БиХ, чие државјанство го има, таму каде што е и сега.

Сега е подготвен да се врати во Хрватска, да се соочи со правдата, но само еден услов, како што напиша на својот фејсбук профил…

Сакам да се вратам во Хрватска и да се појавам на сите судења против мене, и тоа по еден услов. А тој е да биде судењето во Осијек. Секоја чест и извинување на сите чесни поединци, тие си знаат, но меѓу нив имаа судии кои светот не видел и кои се полоши од тие на кои им судат. За тоа друг пат“.

Покрај ова тој додаде дека веќе нема да молчи, дека тој е еден од ретките Хрвати кои на својата земја од 1992 година и донел вкупно една милјарда евра профит.

Својот допис го заврши со – Вашиот Мамињо.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...