Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(ВИДЕО) Пронашол скривалиште на Ескобар со 18 милиони долари, но не може да ги троши

Внукот на починатиот лидер на колумбискиот наркокартел, Меделин на Пабло Ескобар, открил едно од неговите скривалишта со 18 милиони долари, објави мрежата Red Mas Noticias.

Никола Ескобар вели дека скривалиштето се наоѓало во неговата куќа во Меделин, а парите ги открил во „смрдлива пластична вреќа“.

Сепак банкноти биле во толку лоша состојба што се неупотребливи, а во торбата имало и грутка злато, комуникациски уреди, записи, машина за пишување, пенкало и камера со филм што не може да се развие.

Никола Ескобар, кој е горд на својата врска со наркобосот и рече дека веќе пронашол неколку скривалишта.

Еден од најбогатите криминалци во историјата Пабло Ескобар имал милијарди долари годишен прихо.

Обвинет за околу 6.000 убиства, водачот на нарко картелот беше убиен во 1993 година на 44-годишна возраст во Меделин.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...