Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Што се случува во Париз?! ЕВАКУИРАНА АЈФЕЛОВАТА КУЛА

Ајфеловата кула во Париз е евакуирана, изјавил за Ројтерс извор од француските безбедносни сили.

Изворот не потврдил дали евакуацијата следела по заканата со бомба, како што објавија некои медиуми.

Дејли мејл пренесе дека евакуацијата следува откако полицијата добила анонимен повик дека кај Кулата има поставено бомба.

Француските медиуми пренесуваат дека подрачјето го проверуваат припадници на единицата за неутрализирање експлозиви.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...