Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ФИЗИЧКИ ПРЕСМЕТКИ НИЗ СКОПЈЕ: Велосипедист нападнал маж и жена

На 22.09.2020 во 14.35 часот во СВР Скопје, Ф.Х.(56) од Скопје пријавил дека во 14.20 часот во казино во трговски центар на ул.„Кеј 13 Ноември“ во Скопје, поради претходно недоразбирање, бил физички нападнат од И.С.(68) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

На 22.09.2020 во 22.30 часот во СВР Скопје, М.Ж.(61) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје, додека се движеле со патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, што го управувал нејзиниот сопруг В.Ж., по недоразбирање во сообраќајот со едно лице со велосипед, велосипедистот почнал да удира по возилото и го оштетил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 22.09.2020 во 14.00 часот во СВР Скопје, С.Ј.(38) од с.Петровец, скопско, пријавил дека на 17.09.2020 околу 01.25 часот во с.Петровец, неговиот малолетен син бил физички нападнат од И.Т. од с.Петровец. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

„Со толку раширена циркулација на вирусот, повеќе не помагаат ни маски во затворени простории. Не помага ни одржувањето растојание, концентрацијата на вируси во воздухот...