Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

„Принцот на Рим“ се враќа во Рома!

Легендата на Рома, Франческо Тоти во скоро време ќе се врати во клубот. Според „Кориере дело Спорт“, „Принцот на Рим“ треба да се врати во Рома како потпретседател или технички директор.

Весникот тврди дека контактот со извршниот директор Гвидо Фенга е се почест и Тоти се чини дека е близу до прифаќање на понудата за враќање во редовите на „волчицата“’. Тековниот менаџерски хаос поврзан со Амаду Дијавара може да игра одлучувачка улога и да ја забрза револуцијата која рупата Фридкин посакува да ја создаде во клубот чија сопственост ја презеде неодамна.

Весникот открива дека поранешниот херој на тимот сè уште не се сретнал со новите сопственици, но известува за чести контакти меѓу поранешниот капитен и извршниот директор Фенга.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Марија Шерифовиќ ја посетила слаткарницата на својата мајка Верица Шерифовиќ во Крагуевац, за да научи да прави торта, но и се случил еден пех....

Забава

Овен Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за...

Забава

Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....