Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

После смртта на Аркан, Цеца се појави во јавност само со еден маж – ЕВЕ ЗОШТО РАСКИНАЛЕ

Откако стана вдовица, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се појави само со еден маж во јавност, претставувајќи го како нејзин емотивен партнер.

Поранешниот модел Владимир Цветковиќ- Цвеле и Светлана Ражнатовиќ беа во врска само шест месеци пред една деценија, но за тоа време тие излегоа заедно, се појавија на градски настани, престојуваа во вилата на Ражнатовиќ на Кипар, патуваа …

Иако нивната љубов не траеше, пејачката и манекенкенот секогаш зборуваа убаво и со почит едни за други.

Раскинавме поради непомирливи разлики во карактерите, но со договор и без грди зборови. Нам ни се случи она што им се случува на другите парови, така што нема ништо сензационалистичко во нашето раскинување. Ќе останеме пријатели, а јас ќе чувам само убави спомени од времето поминато со Владимир затоа што немаше други – рече Цеца по раскинувањето, додека тој истакна дека „Цеца не сака многу да се движи, па поголемиот дел од времето го поминува дома“.

Цвеле, која денес има 44 години, зад себе ја остави манекенска кариера и е посветен на водење клиника за трансплантација на коса.

По раскинувањето со Цеца, се шпекулираше дека тој е во врска со манекенката Тијана Стајчиќ, што тој жестоко го демантираше, а се знае дека подоцна беше во врска со многу помладата дизајнерка Миња Михајловиќ, а потоа и со докторката Тања Раденков, како што шпекулираат медиумите.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...