Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

После смртта на Аркан, Цеца се појави во јавност само со еден маж – ЕВЕ ЗОШТО РАСКИНАЛЕ

Откако стана вдовица, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се појави само со еден маж во јавност, претставувајќи го како нејзин емотивен партнер.

Поранешниот модел Владимир Цветковиќ- Цвеле и Светлана Ражнатовиќ беа во врска само шест месеци пред една деценија, но за тоа време тие излегоа заедно, се појавија на градски настани, престојуваа во вилата на Ражнатовиќ на Кипар, патуваа …

Иако нивната љубов не траеше, пејачката и манекенкенот секогаш зборуваа убаво и со почит едни за други.

Раскинавме поради непомирливи разлики во карактерите, но со договор и без грди зборови. Нам ни се случи она што им се случува на другите парови, така што нема ништо сензационалистичко во нашето раскинување. Ќе останеме пријатели, а јас ќе чувам само убави спомени од времето поминато со Владимир затоа што немаше други – рече Цеца по раскинувањето, додека тој истакна дека „Цеца не сака многу да се движи, па поголемиот дел од времето го поминува дома“.

Цвеле, која денес има 44 години, зад себе ја остави манекенска кариера и е посветен на водење клиника за трансплантација на коса.

По раскинувањето со Цеца, се шпекулираше дека тој е во врска со манекенката Тијана Стајчиќ, што тој жестоко го демантираше, а се знае дека подоцна беше во врска со многу помладата дизајнерка Миња Михајловиќ, а потоа и со докторката Тања Раденков, како што шпекулираат медиумите.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...