Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

МУ СЕ ВЛОШИ СОСТОЈБАТА: Љубе Бошкоски примен на Инфективна

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа е примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со Ковид-19.

Бошкоски пред неколку дена рече дека е позитивен на вирусот, и се наоѓа во самоизолација во Челопек, и дека тогаш немал симптоми.

Меѓутоа ситуацијата се влошила, и тој итно синоќа бил примен на Инфективна, но засега нема официјални информации околу неговата здравствена состојба.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...