Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо: Му се јавив на Пандев околу Шкендија, нема да ни биде лесно во Скопје

Екипата на Тотенхем попладнево пристигнива во Скопје, каде утре од 20 часот на Арената Тодор Проески е игра дуел со тимот на Шкендија, во рамктие од третото квалифиакциско коло од Лигата на Европа.

Англиачните одлучија да немаат прес конференција во Скопје, туку во домашни услови, во Лондон, па отаму тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо даде свое мислење околу преттојниот дуел.

„Нема да ни биде лесно затоа што ова за Шкендија е меч на деценијата. Тоа се играчи кои досега играчите на Тотенхем ги гледале на телевизија само. Голем мотив за нив. Жал ми е што нема да има публика, тоа за навивачите во Македонија би било вистинсо доживување“ – вели Мурињо па додава.

„Го анализиравме противникот, му се јавив на Пандев за да ми даде немкоја информација. Имавме разговор на темата, неговиот тим чиј сопственик е минатата недела играше против Шкендија. Бугарскиот ривал од минатиот дуел нека ни е репер што не чека. Малки фалеше за да испаднеме“ – додава Мурињо.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...