Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Кичеец на 12-ти октомври оди во затвор

Зоран Милевски-Кичеец нa 12 октомври треба да се појави во затворот Шутка.

Упатниот акт го примил и треба да ги одлежи трите години затвор досудени во случајот “Рекет”.

Засега нема информација дали тој ќе бара одлагање на казната. Кичеец беше осуден во Рекет откако призна вина за изнудата на над еден милион евра од бизнисменот Орце Камчев.

Освен него во овој случај осудени се и Бојан Јовановски или Боки 13 на девет години затвор како и поранешната шефица на Специјалното обвинителство, Катица Јанева која доби седум години затвор.

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...