Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Започнува судскиот процес: Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ(видео)

Медиа.мк дознава дека денес во 13 часот е закажано првото рочиште од судскиот процес во кој шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска го тужи Вмро Дпмне бидејќи нејзиниот лик беше употребен во предизборните спотови, како што вели, во негативна конотација, односно како личност „која е извршител на власта“.

Преку тужба за клевета Вилма Русковска бара 10 000 евра, за кои во интервјуто за медиа.мк кажа дека доколку ги добие, ќе ги донира на СОС детско село.

Во продолжение Ви препорачуваме да го погледнете интервјуто во кое разговаравме со обвинителката на повеќе теми:

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...