Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еве што велат ѕвездите

ОВЕН

Задоволни сте од финансиите. Ви стигнува добивка која ви ги поправа расположението и ве инспирира. На партнерот му годи вашето внимание, но не е сигурен дали вашето внимателно однесување ќе продолжи. Проблеми со забите.

БИК

Зрачите со позитивна енергија, затоа што имате впечаток дека се знаете и се можете. Имате точен впечаток дека партнерот е ладен кон вас. Внимавајте на главата.

БЛИЗНАЦИ

Свесни сте дека во минатото сте носеле брзи одлуки кои сега доаѓаат на наплата. Имате нагласена потреба кон партнерот, и инсистирате да се посвети само на вас. Во лоша кондиција сте.

РАК

На полето работни комуникации, ве очекуваат потешкотии. Ова поле ве прави незадоволни. Свесни сте дека вашите емоции исчезнале и се надевате дека партнерот тоа ќе го примети, за да немате потешкотии. Солидно здравје.

ЛАВ

Ако се занимавате со приватна работа, имате впечаток дека сте стигнале до крај, односно дека никогаш не било полошо. Поради проблеми на работа имате недостаток од самодоверба и во емотивната сфера. Наклонетост кон депресија.

ДЕВИЦА

Незадоволството на работа ве тера да се ангажирате по прашањето за барање на нова работа. Лошата комуникација со партнерот психички ве „убива“. Рефлексите ви се слаби.

ВАГА

Непланирани тешкотии ви го успоруваат процесот на работа. Потребна ви е емотивна поддршка и од партнерот барате да се посвети само на вас. Коските се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Се прашувате до кога ќе вложувате во себе во работа, а резултатите да не се гледаат. Ве чека динамичен и емотивен ден поради нервозата на партнерот и потребата да се испразни. Дишните органи се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Вложувате дополнителен напор за да ги решите работните проблеми и успевате во тоа. Имате потреба да се опуштите со друштво. Нервите ви се чувствителни. Излезете со пријателите.

ЈАРЕЦ

Состанокот за кој долго сте се подготвувале, ќе биде одложен по иницијатива на другата страна. Имате интензивна потреба за присуство на партнерката. Болки во забите.

ВОДОЛИЈА

Проблемите доаѓаат и таму каде што не ги очекувате. Среќа сте инвентивни, па ја спасувате работната ситуација. Во емотивното поле владее статус „кво“. Чувајте ги нервите.

РИБИ

Денот го поминувате максимално посветени на работата. Емотивното поле ви е важно, па инсистирате на гледање со партнерот. Ќе ви годи кратка прошетка или возење велосипед.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...