Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Суарез им се закани на челниците на Барса

Сапуницата околу Луис Суарез продолжува. По скандалот со тестот по италијански јазик, излезе нов момент.

Тој сака да го облече дресот на Атлетико Мадрид, но Барселона не сака да го пушти без обештетување. Искусниот напаѓач има уште година дена од договорот со каталанскиот гигант, кога веќе не е во плановите на Роналд Куман сака да замине како слободен играч.

Ова не им се доаѓа на челниците бидејќи во редовите на директниот ривал за титулата. Суарез го изгубил трпението, па им се заканил. „Мундо Депортиво“ утринава откри дека фудбалерот му порачал на Бартомеу дека ќе одржи прес-конференција на која ќе ги открие сите игри на каталонскиот гигант доколку не добие раскин на договорот како слободен играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....