Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорката на Република Хрватска

Денеска во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа средба помеѓу министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија  Оливер Спасовски и амбасадорот на Република Хрватска  Н.Е. Нивес Тигањ.

На средбата двајцата соговорници ја потенцираа одличната соработка меѓу министерствата за внатрешни работи на двете земји,  досегашната, но и поддршката на која можеме да  сметаме и во наредниов период  од страна на Република Хрватска во процесите за започнување на преговори со Европската Унија. Стана збор и за  начините за справувањето со илегалната миграција и соработката со цел поефикасно справување со обидите за илегален влез на мигранти.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...