Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Родените помеѓу 1985 и 1995 СЕ НАЈПОСЕБНА ГЕНЕРАЦИЈА – ЕВЕ ЗОШТО

Луѓето родени помеѓу 1985 и 1995 година се најуникатната генерација на сите времиња.

Еве зошто:

– Тие се помеѓу две генерации: Тие растеа пред Интернетот и технологијата да ја „преземат власта“ и генерациите потоа.

– Генерацијата пред нив беше стара школа и веруваше во напорна работа.

– Генерацијата по нив верува во паметна работа.

Видоа се:  Радио, ТВ, Супер Марио, Нокиа, Нинтендо, Самсунг, Ајфон, Плеј Стејшн, знаат што се касети, Це-Де а сега и Нетфликс, Снепчет и виртуелна реалност …

– Генерацијата пред нив може да биде измамена со едноставни електронски пораки кои бараат пари и нудат љубов.

– Генерацијата по нив знае дека е подобро да има четири електронски пораки: една за сериозни работи, социјални медиуми, финансиски трансакции и друга за експерименти за работи на кои не им веруваат.

– Тие се генерација која ја познава традицијата и ја доведува во прашање, избирајќи од неа што има смисла.

– Генерацијата пред нив не ги знае прашањата.

– Генерацијата по нив не ја познава традицијата.

Тие се јазот помеѓу индустриската ера и времето на Интернет. Од искуство, ги разбираат  двете страни. Тие треба да владеат со светот! Старите веќе не разбираат што се случува, новите не разбираат целосно од каде сè и како да се однесуваат.

Тие се посебна генерација со причина!

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...