Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Почна судњењето против Нефи Усеини и неговиот брат

Во Основниот суд во Охрид почна судењето против советникот од ДУИ и бизнисмен, Нефи Усеини, за инцидентот пред два месеца со охриѓанецот Спирко Топалоски.

Усеини беше пуштен да се брани од слобода откако понуди гаранција од 800.000 евра во недвижен имот.

Спирко Топалоски е отсутен од оправдани причини.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...