Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мицкоски ќе протестира за анти-НАТО експонентот Палевски

Пред точно две години на протестите кои Палевски ги организираше , побара македонскиот народ да се угледа на рускиот и со погрдни зборови го омаловажуваше американскиот амбасадор.

Обраќајќи им се на присутните Палевски земјите членки на НАТО ги нарече убијци и побара северо-атлантската алијанса да си замине од Македонија.

Сега Палевски добива огромна помош и поддршка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски , а огромен простор му овозможуваат и медиумите блиски до опозицијата, иако ВМРО-ДПМНЕ сеуште се декларира како прозападна партија.

Еве што точно говореше Палевски во јуни 2018 :

  • Македонија несака НАТО, Македонија имала платена војска и ја извисила многу векови, години пред ова НАТО. Најлоповската, најсмртоносната организација и не треба да се плашиме тие убијци да ги избркаме од нашата држава – кажа Палевски.

Мицкоски за во среда најави нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, а како прва причина е наведен токму Љупчо Палевски.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...