Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Италијански фудбалски судија убиен во својот стан во Лече

Даниеле Де Сантис, фудбалски судија кој суди натпревари во италијанската Серија Б и Серија Ц и неговата девојка биле убиени во стан во градот Лече. Според „Ла Република“ 33-годишниот судија и неговата девојка Елеонора Манта биле избодени до смрт. Соседите ја алармирале полицијата кога чуле викање и виделе човек кој со трчање излегува од зградата, а во рацете држел нож. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Де Сантис во кариерата има судено 130 натпревари, почнал во Серија Ц, а во 2017 година дебитирал и во Серија Б со мечот Пиза-Беневенто.


Lecce, duplice omicidio in condominio: uccisi l’arbitro Daniele De Santis e una donna

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...