Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Истражување: Мажите се за 10 ПАТИ ПОСРЕЌНИ СО ВАКВИ ЖЕНИ

Ќе се согласиме дека иако многумина се фокусираат на изгледот при изборoт на партнер, сепак повеќето ќе речат дека изгледот е всушност најмалку важната работа кога станува збор за ова прашање.

Но, неодамнешно американско истражување открива дека сепак изгледот има важна улога т.е влијае врз успехот на една врска. Односно, мажите кои покрај себе имаат жени со облини се смеат почесто од мажите со слаби жени и се многу посреќни, покажа најновото истражување.

Експертите од Аутономус, државниот универзтитет во Мексико испитале стотици парови и дошле до интересни заклучоци – мажите чии избранички се со облини и вишок килограми се за дури 10 пати посреќни во врските и браковите за разлике од другите.

Слабите жени почесто се однесуваат резервирано, повеќе се фокусираат на изгледот и помалку ги изразуваат чувствата, што влијае и на нивниот однос со мажот со кој се во врска, се наведува во заклучоците од истражувањето.

Од друга страна докажано е дека жени со облини полесно ги решаваат проблемите и конфликтите во односите.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната...