Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Драстичен пад на цената на Али, но од Тотенхем не сакаат да чујат за помалку од 100 милиони евра!

Деле Али веќе неколку сезони е пред трансфер во некој од гигантите. Реал Мадрид се споменува како негова следна дестинација, но никако не може да се договорат со Тотенхем. Иако од „кралевите“ најавија дека овој преоден рок нема да купуваат играчи поради пандемијата од коронавирусот, сепак, падот на неговата цена може ќе ги премисли челниците на најтрофејниот европски клуб.

Тотенхем бара за него 100 милиони евра, иако неговата цена е во драстичен пат со оглед на лошата форма но и пандемијата. Сега изнесува некаде околу 60 милиони, а Реал се надева дека може да го добие и за помалку. Ама од Тотенхем не сакаат да чујат за ништо под 100 милиони, што навистина е премногу.

Со оглед дека Мурињо не е многу задоволен од неговата форма, па често може да се види и на клупата, се очекува цената дополнително да паѓа, па Тотенхем ќе мора да намали малку ако сака нешто да заработи.

За Али има интерес и од ПСЖ, но и тимот од Париз не е подготвен да плати толку пари за англискиот репрезентативец.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...