Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Гренел ја потврди посетата на Доналд Трамп и Иванка во Србија

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел изјави денеска дека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата ќерка Иванка Трамп потврдиле дека сакаат да ја посетат Србија.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека за време на неговата посета на Вашингтон, Трамп бил многу шармантен и дека го поканил да ја посети Србија.

– Претседателот Трамп е навистина сериозен во врска со таа намера, но се уште немаме датум, рече Гренел.

Одговарајќи на прашањето како успеа да го убеди да дојде во Србија, Вучиќ рече дека, како и секој Србин, тој инсистирал.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...