Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Реал му најде нов клуб на Јовиќ, го праќа во Италија

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе мора привремено да го напушти Реал Мадрид, откако Зидан му соопшти дека не е во неговите планови за новата сезона. Според дел од српските медиуми, Рома е можна следна дестинација за Јовиќ кој би заиграл во Серија А како позајмен фудбалер.

Римјаните ќе останат без Един Џекој кој треба да оди во Јувентус и се очекува да биде заменет со Аркадиуш Милик од Наполи. Сепак, доколку не го завршат тој трансфер од 25 милиони евра, првите луѓе на Рома ќе се свртат кон српскиот репрезентативец.

Јовиќ досега неколку пати беше во контакт со италијански клубови како Милан, Интер и Наполи, но се споменува и можно враќање во Германија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...