Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ракитиќ отворено: Никогаш не бев пријател со Меси и Суарез!

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ, кој летово ја напушти Барселона и се врати во својот поранешен клуб Севиља, откри некои пикантерии од годините поминати на „Камп Ноу“. Хрватот зборуваше за неговиот однос со напаѓачите на каталонскиот тим Лионел Меси и Луис Суарез .

„Меси и Суарез и јас никогаш не сме биле пријатели. Мислам дека е тешко да се биде пријател со сите 23-24 фудбалери во еден тим. Најблиски пријатели ми беа Иниеста, тер Штеген, Боатенг и Фирпо. Но, јас ги почитувам и Лео и Луис. Тие беа мои соиграчи шест години. Секогаш добро се сложував со нив и многу ги почитував. За време на паузата поради пандемијата, сите бевме заедно, скоро како соседи. Многу сум им благодарен за начинот на кој се однесуваа кон мене сите овие години“, изјавил Ракитиќ.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...