Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Натпреварот на Вардар со Елверум е одложен !

Натпреварот од 2.коло во ракометната Лигата на Шампиони, меѓу Вардар и Елверум е одложен за друг термин. Мечот требаше да се одигра во четврток, во С.Ц. Јане Сандански, но истиот ќе биде одложен.

Македонија се наоѓа во црвената зона на Норвешка, како земја со зголемен број на заболени од корона вирус. Доколу Елверум допатуваше во Скопје, по враќањето ќе мораше да биде во 14- дневен карантин, а тоа ќе повлечеше дополнителни проблеми за Шампионот на Норвешка, кој ќе мораше да ги одложи сите наредни натпревари во тој период.

ЕХФ им излезе во пресрет на Елверум и ќе го одложи натпреварот со Вардар.

извор: http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...

Свет

Принцот Азим, син на султанот од Брунеи, починал на 38-годишна возраст, потврди владата на таа земја. Азим, кој бил четврти во редот за државниот...