Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Тројца ПРИЛЕПЧАНИ нападнале полицајци, тројцата се приведени

На 19.09.2020 околу 13.00 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп ги лишиле од слобода И.Д.(31), И.А.(32) и С.Х.(35), сите од Прилеп, бидејќи при извршување работни задачи од областа на безбедноста, пријавените физички ги нападнале полициските службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...