Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

“Недопирливиот Папа” и неговиот брат се уапсените во полициската акција во Кичево(ексклузивно фото)

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои биле уапсени на булевар во центарот на градот. Ариф е бивш полицаец кој во 2017та бил избркан од МВР поради користење на хероин.

Двајцата според нашиот извор подолго време ги тероризирале граѓаните на Кичево, важале за доста брутални, па често нивна мета на закани биле и локални полицајци. Ариф бил познат како “Недопирливиот Папа”.

Во брза и ефикасна акција на специјалците биле уапсени пред очите на граѓаните на Кичево кои со аплауз ја поздравиле акцијата. Дознаваме дека во претресите се пронајдени големи количини на пари и дрога.

Браќата во извесен временски период се стекнале со големи куќи, скапи автомобили и многу пари кои биле стекнати на нелегален начин.

Повеќе детали се очекуваат за утре.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

По долго боледување на 51 година утринава почина Горан Костадиновски – Гокси, еден од основачите на групата Комити. Си замина еден голем Вардарец, еден...

Македонија

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше...