Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ИНЦИДЕНТ НА ТОКСИКОЛОГИЈА: Семејство на пациент го нападнало дежурниот лекар, тој завршил на Ургентен!

Попладнево бил нападнат дежурниот лекар на Токсикологија кој завршил со неколку хематоми и расекотини по телото, објавува Сител.

Причина за нападот, според информациите со кои располага Сител, биле банални – на родителот му било кажано дека детето што го носел на преглед било под 14 години и го упатиле на Педијатрија. По таквиот одговор дошло до напад на лекарот, кој морал да побара помош во Ургентен.

Оттаму, пак, информираат дека на лекарот му направиле КТ на глава и констатирале површен хематом кај окото, еден кај подлактицата и расекотини. По прегледот колегата го пуштиле дома.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...