Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Грција ова не го памети: Ураганот Јонос оставил се под вода… (видео)

Од бура која предизвикала поплави во централна Грција две лица загинале, а една се води како исчезната.

Службата за спасување згрижиле повеќе од 600 лица.

Прва жртва е жена чие тело е пронајдено во нејзината поплавена куќа, а втора е маж кој исчезнал во поплава.

Жената која се води како исчезната ги игнорирала предупредувањата на пожарникарите и полицијата, да не вози во подрачје каде што реката го потопила мостот.

Грчките пожарникарска служба соопштила дека добила скоро 2.500 повици за евакуирање на заробени жители и за тргање на паднати стебла кои ги блокирале патиштата.

Најмалку два моста и неколку згради се оштетени кога се излила река во централна Грција

Некои делови во Грција останале без струја.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...