Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автобус со млaди фудабалери падна во река, најмалку 8 мртви

Голема трагедија го погоди фудбалскиот и спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случила во бизлија на Кумаси, во регионот Ашанти. Автобусот, кој превезувал млади фудбалери да се регистрираат за претстојната сезона, паднал во реката Офинсо.

Осум млади фудбалери го загубиле животот, а други 24 деца се на болничко лекување во болницата „Ст. Патрик“ во Офинсо.

Според полицијата, возачот изгубил контрола над возилото под засега неидентификувани околности. Првите луѓе на фудбалот во Гана изразија сочувство до семејствата на загинатите млади фудбалери.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во тек е голема полициска акција во која се апсат дилери и насилници во Кавадарци, запленета е одредена количина на...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...

Македонија

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше многу да го коментира градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев кој го...

Македонија

ИТНО! ИТНО! ИТНО! Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19! Донацијата е потребна...