Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автобус со млaди фудабалери падна во река, најмалку 8 мртви

Голема трагедија го погоди фудбалскиот и спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случила во бизлија на Кумаси, во регионот Ашанти. Автобусот, кој превезувал млади фудбалери да се регистрираат за претстојната сезона, паднал во реката Офинсо.

Осум млади фудбалери го загубиле животот, а други 24 деца се на болничко лекување во болницата „Ст. Патрик“ во Офинсо.

Според полицијата, возачот изгубил контрола над возилото под засега неидентификувани околности. Првите луѓе на фудбалот во Гана изразија сочувство до семејствата на загинатите млади фудбалери.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...