Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Беше прво жариште на коронавирусот, НО СЕГА ВО ВУХАН НОЌНИТЕ КЛУБОВИ СЕ ПРЕПОЛНИ И НИКОЈ НЕ НОСИ МАСКА

Дојде до опуштање во Кина, поточно Вухан. Местото каде пандемијата отпочна нема нови локални случаи, па ноќните клубови во Вухан се преполни, пишува Д Сан.

Како што може да се забележи, загриженоста поради корона вирусот очигледно поминала. Се изгледа како пред некој да чуе за корона.

Изгледа дека градот во кој првиот случај на корона е забележан минатиот декември, скоро се врaти во нормален живот, додека вирuсот се уште жари по остатокот на светот.

Во Вухан од мај нема забележано случаи на локална трансмисија. Дури 33 дена по ред во Кина не се забележани нови случаи на зараза, но имало 14 увезени случаи минатиот петок.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...