Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бартомеу: Не сакам војна со Меси!

Иако никој не го сака, иако собрани се повеќе д 20.000 потписи за отпочнување на процедура за негова смена, Жозеп Марија Бартомеу нема намера да си замине од Барселона. Во негово време каталонската гордоост еднставно го допре дното.

“Никој не размислува да си оди, па така и јас“ изјавил Бартомеу за една од шпанските ТВ, со тоа нагласил дека не ги признава потписите на членовите на клубот кои од него бараат оставка.

Инаку не е тајна дека тој и Меси воопшто не се “мирисаат“. Една од причината за барањето Лео да си замине од Барса беше токму Бартомеу.

„Не сакам војна со Меси. Тие работи мора да се решат насамо. Тој е нашиот капитен, тој е нашиот водач. Видовме како одговори на теренот, и тоа прашање е решено“ посочи Бартомеу за капитенот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Забава

Секси адвокатката, Редона Кочи ги полуди нејзините следбеници со жешки фотографии на социјалните мрежи. Таа позираше скрос гола друга девојка покриени со ливчиња од...

Македонија

Игор Дурловски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 5 на “Коалицијата за Обнова на Македонија “ доцна синоќа преку Фејсбук објави дека...

Македонија

Носителот во петтата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Игор Дурловски поднесе оставка од пратеничката позиција. Оставката ја објави на својот профил на Фејсбук....