Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бартомеу: Не сакам војна со Меси!

Иако никој не го сака, иако собрани се повеќе д 20.000 потписи за отпочнување на процедура за негова смена, Жозеп Марија Бартомеу нема намера да си замине од Барселона. Во негово време каталонската гордоост еднставно го допре дното.

“Никој не размислува да си оди, па така и јас“ изјавил Бартомеу за една од шпанските ТВ, со тоа нагласил дека не ги признава потписите на членовите на клубот кои од него бараат оставка.

Инаку не е тајна дека тој и Меси воопшто не се “мирисаат“. Една од причината за барањето Лео да си замине од Барса беше токму Бартомеу.

„Не сакам војна со Меси. Тие работи мора да се решат насамо. Тој е нашиот капитен, тој е нашиот водач. Видовме како одговори на теренот, и тоа прашање е решено“ посочи Бартомеу за капитенот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...