Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Јанкулоска: Ни на крај памет не ми паѓа некаде да бегам!

Синоќа на одредени медиуми и на социјалните мрежи се појави информација дека екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска се дала во бекство.

Јанкулоска утринава демантираше на фејсбук и напиша:

“Нема потреба од спектакли, опсада на зградата во која живеам, вознемирување и претресување на соседите. Ако некој ме бара јас сум дома и на крај памет не ми паѓа некаде да бегам. Ништо не е поскапоцено од секој момент поминат со семејството.”

Инаку, за потсетување вчера врховниот суд ја потврди затворската казна за екс министерката во траење од 4 години за случајот во јавноста познат како “Тенк”.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...