Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Ураган ја УДРИ Грција! Невремето однесе два живота (Видео)

Медитеранскиот ураган Јанос, кој ја погоди централна Грција, однесе два живота, исто така, предизвикувајќи поплави и голема материјална штета.

Како што пренесува Ројтерс, во поплавена куќа во едно село кај градот Фарсал е пронајдено безживотно тело на постара жена, а подоцна и тело на 63-годишен маж, и тоа во близина на градот Кардика.

Во прекин е железничката линија меѓу Атина и Солун, а има поплави и прекини и во снабдувањето со електричната енергија.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...